Директорка Здравственог центра Врање, др Љиљана Антић са сарадницима континуирано надлгеда темпо којим се одвијају радови на реконструкцији старог дела Болнице и у сталном је контакту са одговорнима за реализацију пројекта реконструкције.
Радови на реконструкцији павиљонског дела Опште болнице у Врању почели су почетком октобра 2020. Вредност инвестиције је 1,4 милијарде динара. Завршетак радова планира се за 730 радних дана.
У оквиру реконструкције павиљонског дела болнице у Врању биће изграђен централни хол, нови објекат, који ће бити главни улаз у реконструисану и обновљену болницу. Ту ће бити смештени инфопулт са поликлиничким и интернистичким амбулантама.
Планира се надоградња постојећих павиљонских јединица, односно надоградња објеката изнад ортопедског, уролошког, очног и интерног одељења,
- Динамика реконструкције се одвија према плану. Успели смо да успешно привремено изместимо Ортопедију, Офталмологију, Урологију и у амбулантном и у стационарном делу како би наши корисници здравствених услуга могли да добију сву неопходну и потребну здравствену заштиту и користим прилику да се захвалим и пацијентима и нашим лекарима и медицинским сестрама и техничараима ових служби али и Службе за гинекологију и акушерство на стрпљењу и подршци да се рад реорганизује. Ова промена је привременог карактера а завршетак радова планира се за 730 радних дана.
- Имамо иницијативу и радимо на томе да додатно урадимо и реконструкцију старе зграде Хирургије, волели бисмо да истовремено и некадашње просторије и зграду службе Неурологије такође приведемо намени и да цео тај простор који чини део Здравственог центра а гледа на центар Града Врања буде онакав какав наши пацијенти и суграђани заслужују и што се тиче његове намене а и изгледа и верујем да ћемо у томе успети - каже директорка ЗЦ Врање И додаје:
“Такође разматрамо и у разговорима смо са представницима Епархије Врањске, Српске Православне Цркве и Његовим преосвештенством, Владиком Пахомијем да Здравствени центар Врање у свом дворишту добије и цркву, где ће сви наши пацијенти моћи да добију и духовну подршку која је важна свима нама, поготову у овим тешким временима у којима живимо и радимо.
Директорка врањског Здравственог центра специјалиста интерне медицине од недавно је и субспецијалиста гастроентерохепатологије.
- За мене је у процесу мог усвршавања јако важан и велику улогу има свакодневни контакт са пацијентима, процес лечења и њиховог излечења и све оно што посебним чини тај хумани део, поред професионалног дела посла. Све време од када сам у менаџменту, најпре као управница Опште Болнице Врање а потом и в. д. директорка Здравственог центра Врање, ординирам и радим у својој матичној Служби за интерну медицину, одбранила сам своју субспецијализацију.. Овде за мене свакако није крај. Мој мото у животу је да најмање празном причом а највише делима, радом и својим личним примером покажем и илуструјем оно о чему говорим.
- Ми лекари у обавези смо да у контнуитету кроз процес Kонтинуиране медицинске едукације пратимо, упознајемо и стално примењујемо најновија медицинска знања и дотигнућа која се у данашње време обнављају веома брзо и веома интензивно, сходно изазовима са којима се суочва заштита и очување здравља и живота људи. Данса је то више него изражено и кроз актуелну борбу против пандемије корона вирусом у целом свету и код нас - напоменула је др Антић..
Она је истакла значај усавршавања лекара И медицинских сестара и најавила нову поделу специјализација у овој години у ЗЦ..
- Да не би дошли у ситуацију да немамо лекаре, медицинске сестре и врсне стручњаке и међу једнима и међу другима јер усавршавање је пођеднако важно за обе категорије и за лекаре и за медицинске сестре и техничаре, после година и година нечињења, у време од када сам ја на челу Здравственог центра Врање, упошљено је 88 људи, 44 лекара је добило специјализацију након 10 година застоја и очекујемо нову поделу специјализација у овој години. Субспецијализација или другим речником, ужа специјализација гастроентерохепатологије је високо стручна медицинска услуга коју једино ја пружам у целом Пчињском округу, али опет, личним примером, јер је др Милан Младеновић такође на усавршавању из ове области, показујем да ако се на време мисли и мисли на овакав проактиван начин бенефити су вишеструки како за нас и наше колеге лекаре, тако и за бригу за наше пацијенте и излечење здравствених проблема које имају - истиче др Антић.
Она је додала да је у току комплетна реконструкција која обухвата бетонирање и сређивање дворишта и прилаза улазима у Kовид амбуланту, како би се пацијентима омогућило да имају све непоходне услове приликом доласка на прегледе а које су прописане актуелним епидемиолошким мерама на снази.
Подсећања ради од 23. марта до средине марта у Kовид амбуланти урађено је: 42 778 прегледа, 6 373 ПСР и 11 662 антигенских тестирања, 32 586 лабораторијских анализа и 27 031 радиолошких прегледа. Због новог таласа заражавања и повећаног броја пацијената тренутно у Kовид амбуланти ради 10 медицинских екипа, 2 лабораторије и у функцији су 2 пункта за тестирања. Тренутно је активан један пункт за тестирање где се раде антигенски и ПСР тестирања.
Извор: Курир, 27.03.2021. 09:59h